Konference Mediální (r)evoluce: Média a kultura v digitální době

Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP Vás srdečně zve na studentskou konferenci konanou 4.5. 4. 2018 v Olomouci. Konference je určena všem studentům a studentkám doktorského a magisterského studia, ale také končícím bakalářům a bakalářkám, kteří dokončují svou první kvalifikační práci.

Uvítáme příspěvky věnující se problematice médií, komunikace a současné (pop)kultury v jejich nejširším pojetí, zejména pak takové, které se umně vypořádávají se současnou všudypřítomností nových médií.

Rozsah abstraktů je max 250 slov, prosíme o připojení medailonku s indikací stupně studia a akademickou profilací. Deadline pro podání abstraktů je 15. 3. 2018. O přijetí návrhu Vás budeme informovat nejpozději do 23. 3. 2018. Návrhy zasílejte, prosím, v podobě abstraktu a medailonku v jednom dokumentu (pdf či doc) na adresu: studentska.konference@upmedia.cz. Tam se rovněž můžete obracet s případnými dotazy.

Pokud by se chtěl někdo účastnit pouze jako posluchač/ka, prosíme o zaslání medailonku s indikací stupně studia a akademickou profilacína email (viz výše), do předmětu emailu pak prosíme vepsat pasivní účast.

Konferenčními jazyky jsou čeština, slovenština a angličtina.

Konference se bude konat v budově, v níž sídlí Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky – mapa zde.

Konferenční poplatek činí 150 korun.

K ubytování jsme pro Vás vyjednali speciální cenovou nabídku 650 Kč ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, a to v hotelu Ibis, podmínkou je uvedení konferenčního hesla, které zájemcům a zájemkyním rádi sdělíme emailem. Můžeme rovněž doporučit výborně lokalizovanou ubytovnu Marie, kde bude také (při dostatečném počtu zájemců) možné vyjednat zvýhodnění. Dále Hostel Long Story Short, popřípadě koleje při Univerzitě Palackého.

Již o den dříve, v úterý 3. 4., se bude pod společnou hlavičkou Mediální (r)evoluce konat „žurnalistická“ část konference v podobě přednášek a workshopů různých hostů s názvem Novinařina v nesnázích, kde se objeví témata nových médií, manipulace a mnoho dalších. I na tuto část programu jste srdečně zváni, stejně jako na následující neformální setkání v předvečer naší konference.

CFP_studentská konference_Olomouc

Aktuální informace sledujte na události konference.