0

21. výroční konference Forum 2000

Rádi bychom Vás informovali o připravované 21. výroční konferenci Forum 2000 s názvem „Jak posílit demokracii v nejisté době“, která se uskuteční ve dnech 8.–10. října 2017 v Praze a v dalších středoevropských městech.

Demokratický svět se ocitá na křižovatce. Důvěra v demokratické instituce klesá a víra v demokracii samotnou slábne. Demokratické procesy se po celém světě paradoxně obrací proti základním principům demokracie. V globálním konkurenčním ideologickém prostředí ztrácejí tradiční liberální myšlenky sebejistotu. Znamená to, že se demokracie vyčerpala? Jsme na začátku období přechodu? K čemu? Budeme v blízké budoucnosti čelit změně celého systému? Dostává se demokracie mimo kontrolu? Je vůbec schopna reflektovat změny ve společnosti a technologický vývoj?

Mezi diskutujícími z řad významných osobností z celého světa budou bývalý rakouský prezident Heinz Fischer, kníže Albert II. Monacký, saudskoarabská aktivistka Manal Al-Sharif nebo profesorka islámských a mezináboženských studií Mona Siddiqui.

Registrace bude zahájena 1. srpna 2017 a je možná pouze on-line.

Více informací bude k dispozici na našich webových stránkáchFacebooku a Twitteru.

MedKult

MedKult

Stránka MedKult navazuje jmenovitě i obsahem na vrstevnaté štěpení kultury v různých prizmatech jejího zkoumání. Volně se proto zařazuje k termínům jako highcult, masscult, midcult, popcult a dalším, které slouží k pojmenování právě těchto kulturních vrstev. MedKult je platformou interdisciplinárního zkoumání napříč zejména dvěma obory, těmi jsou kulturální studia a mediální studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *